Idén tizenhetedik alkalommal szervez a Reinhold és Carmen Würth Alapítvány − a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Oktatási Államtitkárság és a Vidékfejlesztési Minisztérium Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Államtitkárság elvi, szakmai közreműködésével − környezetvédelmi tábort a különösen hátrányos helyzetű, nevelőotthonokban élő gyermekek részére.
Idén július 11−18. között hatvan, 10−14 éves gyermek részére szervezték meg a tábort a Salgó Hotelben. A gyermekotthonokban nevelkedő és a nevelőszülőknél élő gyermekek kiválasztását, valamint a kísérő pedagógusok biztosítását a Nevelőotthonok Nemzetközi Szövetségének Magyarországi Egyesülete (FICE) végzi. Az elmúlt 16 évben összesen 2600 gyermek nyaralhatott az alapítvány jóvoltából a táborban, ahol a pihenés és a szórakozás mellett színes programok keretében tanulhatták meg az élővilág védelmének fontosságát és ismerhették meg környezetünk rejtett értékeit. Kirándulást tettek Salgó várába, Boszorkánykőre, a Medves-fennsíkra és a somoskői várba is. Végigjárták a geológiai tanösvényt, tájékoztatást kaptak a régi bányászatról és megismerték az erdők élővilágát.
