Módosítaná a Nemzetgazdasági Minisztérium a kereskedelemről szóló törvényt és a vásárokról, piacokról szóló kormányrendeletet, így jövőre már működhetnének az úgynevezett termelői piacok − derül ki a tárca honlapjára feltett jogszabálytervezetből. A módosítás szerint a jövőben vásár, valamint piac − kivéve a helyi termelői piacot − a kereskedelmi hatóság által kiadott vásár-, illetve piacüzemeltetési engedély birtokában üzemeltethető, de a helyi termelői piacok működésének elégséges feltétele lenne, ha azt bejelentik a kereskedelmi hatóságnak, amely nyilvántartást vezet róluk. A termelői piac olyan állandó vagy időszakos jelleggel működő egység lenne, ahol a 40 kilométeres körzetben tevékenykedő kistermelők értékesíthetik termékeiket. Januártól szigorítanák a bevásárlóközpontok működésének ellenőrzését is.
