BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A főapátság is zöldben gondolkodik

2011. július 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannonhalmi Főapátság környezettudatos szemléletének látványos bizonyítéka a Viator Étterem és Borbár, valamint a biomassza-fűtőmű tetőfelületén megvalósult napelem-beruházás  mondta Bencsik János klíma- és energiaügyi államtitkár a főapátság villamosenergia-termelésének megújítását célzó projekt zárórendezvényén. A két rendszer együttesen a főapátság éves villamosenergia-szükségletének tíz százalékát fedezi, károsanyag-kibocsátás nélkül. A 42,5 millió forint európai uniós támogatásból megvalósult beruházás kivitelezési munkái közel egy hónapos sikeres próbaüzem után fejeződtek be. A korábban létrejött biomassza-fűtőmű és földgázalapú kapcsolt energiatermelő berendezés mellett a napelemek telepítése is jelentősen megkönnyíti a főapátság villamosenergia-ellátását  mutatott rá Bencsik János.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet