A Pannonhalmi Főapátság környezettudatos szemléletének látványos bizonyítéka a Viator Étterem és Borbár, valamint a biomassza-fűtőmű tetőfelületén megvalósult napelem-beruházás − mondta Bencsik János klíma- és energiaügyi államtitkár a főapátság villamosenergia-termelésének megújítását célzó projekt zárórendezvényén. A két rendszer együttesen a főapátság éves villamosenergia-szükségletének tíz százalékát fedezi, károsanyag-kibocsátás nélkül. A 42,5 millió forint európai uniós támogatásból megvalósult beruházás kivitelezési munkái közel egy hónapos sikeres próbaüzem után fejeződtek be. A korábban létrejött biomassza-fűtőmű és földgázalapú kapcsolt energiatermelő berendezés mellett a napelemek telepítése is jelentősen megkönnyíti a főapátság villamosenergia-ellátását − mutatott rá Bencsik János.
