Egyelőre nem ismert, hogy mikor zárul a gmo (génmódosított) vetőmagok miatt indított intézkedéssorozat, a gazdák folyamatosan kapják a megsemmisítésről szóló határozatokat − közölte Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) államtitkára. A VM tájékoztatása szerint eddig 940 hektáron kellett megsemmisíteni a vetéseket, további 2500 hektárt még vizsgálnak. Az átporzásveszély miatti védősávokkal jelentősen bővülhet az érintett termőterület. Az MTI tudósítása szerint tegnap újabb 12 gazda kapott megsemmisítési határozatot Szabolcsban. Egyelőre saját költségen kell kitárcsázniuk a vetéseket, azonban meg fogják kapni a pénzüket − ígérte az államtitkár, aki a Napi Gazdaság érdeklődésére elmondta, az ellenőrzés és a megsemmisítés lezárultáig nem tudnak bővebbet mondani a kártérítésről.
