A kormány fokozatosan emelni kívánja az államilag finanszírozott férőhelyek számát a műszaki és természettudományos képzésben − mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az MTI-nek adott interjúban. Hoffmann hozzátette: ősszel nyilvánosságra hozzák az állami felsőoktatási intézmények listáját, amikor a parlament elé kerülhet az új törvény tervezete.
A közoktatásban kell elsősorban erősíteni a természettudományos oktatást, hogy később többen jelentkezzenek ilyen jellegű felsőfokú képzésekre − hangsúlyozta. Az idei adatok azt bizonyítják, hogy hiába emelték meg a mesterképzés keretében a műszaki és természettudományos férőhelyek számát, nem volt elegendő jelentkező. Emiatt az ezeken a karokon, szakokon részt vevők arányát csak fokozatosan lehet majd növelni. Ez nem jelenti azt, hogy a többi területet elhanyagolnák, de az intézményeknél számítani lehet belső átalakulásokra. \"Társadalomtudósok nem tudnak gépeket, mozdonyokat építeni, azokhoz mérnökök kellenek, és alapos természettudományos képzettség\" − fogalmazott Hoffmann, aki maga is bölcsészkaron oktatott.
Jelenleg irreálisan sokan részesülnek államilag finanszírozott képzésben, ezért csökkenteni kell ezt az arányt − mondta. A főiskola, az egyetem \"nem a lustáknak és nem a középszernek való, hanem a szorgalmas és tehetséges diákoknak\" − emelte ki az államtitkár.
