BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hűtőházat épít jégkrémeinek az Unilever

2011. július 18. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kétmilliárd forintot meghaladó fejlesztést hajtanak végre 2012 nyaráig az Unilever Magyarország Kft. veszprémi jégkrémgyárában: építenek egy nagy kapacitású hűtőházat, árukiadót, raktárt, öltözőket, éttermet és kompresszorházat − mondta Szatóri László, a veszprémi gyár igazgatója. A 2,2 milliárd forint fejlesztési összegből 558 milliót tesz ki az Új Széchenyi terv Közép-dunántúli Operatív Programja keretéből elnyert pályázati támogatás. A projekt megvalósítása révén négy blokkból álló, 7500 négyzetméter alapterületű új hűtőház létesül. Bővítik az átcsomagoló üzemet, de a gyári úthálózatot és a parkolóterületet is.

Évente 75 millió liter jégkrémet gyártanak majd a bővítés után, ezt azonban 2015-re 90 millióra kívánják fejleszteni − mondta az igazgató. A fejlesztés nem egyedülálló: tavaly adták át a 3500 négyzetméter alapterületű új gyártócsarnokot és az úgynevezett mixérlelőt. Ennek révén az addig 560 dolgozót foglalkoztató gyárban eddig százzal tudták növelni a létszámot, az új hűtőház 2012-es üzembe helyezésével pedig 65 új dolgozónak tudnak majd munkát adni.

Az Unilever veszprémi gyárában készül az Algida márkájú jégkrémek 75 százaléka, s a termékek 92 százalékát exportálják − mondta el az MTI-nek korábban Burján Csaba, az Unilever Algida üzletágának kelet-európai igazgatója. Az Unilever Magyarország Kft. − amelyhez három üzem tartozik: a nyírbátori tisztítószer- és a röszkei élelmiszerüzem, valamint a veszprémi jégkrémgyár − tavaly több mint 70 milliárd forint árbevételt ért el, s erre az évre is hasonló összeget terveztek.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet