BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Btk.-ba kerülhet a génszennyezés

2011. július 15. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány kezdeményezi a büntető törvénykönyv módosítását a génszennyezett vetőmagokat forgalmazók szigorú büntethetősége érdekében − mondta Bognár Lajos, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős helyettes államtitkára. Minden, az Európai Unióból származó kukorica, rizs, szója, repce és len vetőmagtételnek rendelkeznie kell az Európai Unió tagországában akkreditált laboratórium által kiállított, gmo-mentességet igazoló laboratóriumi mérési jegyzőkönyvvel, ennek hiányában a vetőmag nem hozható forgalomba. A Magyar Biokultúra Szövetség a gmo-szennyezés kapcsán arra kéri a kormányt, hogy a lehető legnagyobb szigorral járjon el azokkal szemben, akik megpróbálják aláásni az ország hosszú távú érdekeit és ezzel tönkretenni a magyar mezőgazdasági termékek, alapanyagok megbízhatóságát. A vetőmag szövetség szakmai konzultációt javasol a jogalkotó, a hatóság és a cégek képviselőinek részvételével a vetőmag gmo-mentességéhez kapcsolódó jogalkotási, jogalkalmazási és gyakorlati problémák áttekintésére − közölte a terméktanács csütörtökön az MTI-vel.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet