A kormány várhatóan szerdán foglal állást Magyarország 2030-ig szóló energiastratégiájáról, a cselekvési tervek véglegesítése ezután következhet − mondta Bencsik János, a fejlesztési tárca klíma- és energiaügyért felelős államtitkára a Dunamenti Erőmű (DE) új blokkjának tegnapi avatóünnepségén. Az erőmű fejlesztése kapcsán az államtitkár úgy fogalmazott, az jelenleg Magyarország legnagyobb klímavédelmi fejlesztése − utalva a károsanyag-kibocsátás évi 200 ezer tonnás csökkentésére. A kormány közös fejlesztésekre törekszik a külföldi partnerekkel − hangsúlyozta az államtitkár. (A Dunamenti Erőműben 25 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik az állami tulajdonú Magyar Villamos Művek Zrt.) A DE területén egy új, 407 megawattos erőművi blokkot adtak át, amely 200 millió euró beruházással 1938 megawattra növeli az erőmű teljesítményét. A DE az ország legnagyobb gáztüzelésű erőműve, a hazai beépített kapacitás 18 százalékát adja. A barnamezős beruházás egy 215 megawattos blokk átépítését jelentette − hangsúlyozta Csiba Péter, a DE Zrt. igazgatóságának elnöke. A projekt két év alatt, külső finanszírozás nélkül valósult meg, az erőmű teljes körű felújításának részeként.
