A kisebb szálláshelyek is elkezdtek gondolkodni azon, miként tudnának megfelelni az az üdülési csekket váltó SZÉP-kártya állította követelményeknek, a pos-terminálok tesztje jelenleg is zajlik − mondta a Napi Gazdaságnak Szabó István, a Magánszállásadók Országos Szövetségének elnöke. A kártya bevezetésétől első körben azt lehetett várni, hogy a nagyobb szállodák tudják majd jól kihasználni. Számukra adott az infrastruktúra, a hotelek ráadásul szélesebb körű szolgáltatásaikkal eleve nagyobb forgalomra számíthatnak. Szabó szerint jelenleg kétféle terminál létezik, az egyik bármely bank kártyáját elfogadja, ehhez azonban legalább havi kétmillió forintos forgalomra van szükség. A kisebb szállások lehetőségeit ez − főleg télen − meghaladja, számukra az a berendezés lehet megfelelő, amely csak az OTP kártyáját fogadja el. Ebben az esetben nincs bevételi limit, a bérleti díj pedig havi ezer forint.
A szállásadók is élhetnek az egyéb szolgáltatások nyújtotta lehetőséggel, amennyiben éttermekkel, fürdőkkel és egyéb egységekkel szerződnek − tette hozzá az elnök. Ilyen konstrukcióban az alternatív megoldások közvetített szolgáltatásnak minősülnek. Terminálra sem feltétlenül van szükség, ha a szálláshely rendelkezik internet-hozzáféréssel. A kártyát forgalmazó bankokkal − jelenleg az OTP van a színen, az egyetlen további érdeklődő MKB néhány hét múlva léphet piacra − ingyen szerződhetnek a szállásadók. A szállás honlapjáról a turisták így egy azonnali fizetést lehetővé tevő oldalra juthatnak. A 32 ezer magánszállás és 7 ezer falusi vendéglátó közül becslések szerint azonban ötezernek nincs internetkapcsolata.
