Tizenkét, főként gazdasági jellegű kétoldalú megállapodást írt alá Orbán Viktor magyar és Ven Csia-pao kínai miniszterelnök. Egyetértési nyilatkozatot írtak alá a légi, a vasúti és a folyami közlekedés fejlesztéséről, tovább a befektetésösztönzésről.
A Kínai Fejlesztési Bank egymilliárd eurós hitelkeretet nyit a Kínában befektetni kívánó magyar cégeknek, 2015-ig pedig húszmilliárd dolláros kétoldalú kereskedelmi forgalmat akarnak megvalósítani. A kínai kormány hajlandó magyar államkötvényt is vásárolni − összegekről nem esett szó −, a két ország vállalatai pedig tanácskozásokat, illetve gazdasági és kereskedelmi fórumot szerveznek. Az államkötvény-vásárlás kapcsán a magyar miniszterelnök úgy nyilatkozott: ez a lépés rendkívül fontos Magyarország számára. \"Ezzel a magam részéről az ország finanszírozásának középtávú módját megoldva látom.\" Már több uniós országban, így Görögországban, Portugáliában, Spanyolországban, legutóbb Szlovákiában vásárolt Kína állampapírokat.
Ven Csia-pao a Magyar Tudományos Akadémián, a Kína−Kelet-Közép-Európa gazdasági és üzleti fórumon elmondta: Kína és Kelet-Közép-Európa között a kereskedelem gyors ütemben fejlődik, az utóbbi időszakban évente átlagosan 32 százalékos mértékben. Az ebből a régióból Kínába érkező import még ennél is gyorsabban, évi 38 százalékkal bővül. Orbán szerint Európa gazdasági növekedésének legjelentősebb tartalékai Közép-Európában találhatók: ez a régió évtizedek óta nem hordozott magában annyi ígéretet és reményt, mint manapság.
