A kezdőlökés után, amely a magánnyugdíjpénzek besöprését és az államadósság szintjének 77 százalékra csökkentését jelentette, a jövőben a kormány a növekedéstől várja a további mérséklést. Egy átlagos háromszázalékos növekedéssel is felére csökkenhet az adósság aránya, ha az éves hiány nulla és a kamatok sem szállnak el − mondta Varga Mihály, a miniszterelnökség államtitkára a nol.hun. Ahhoz, hogy a kormány által elkezdett adósságcsökkentés tartós legyen, szükség van a Széll Kálmán tervben és az Új Széchenyi tervben megjelölt intézkedések lazítás nélküli elfogadására. A bizonytalanságot főleg a külső okok jelentik, de 2017 után az 50 százalék alá eső GDP-arányos államadósság nem irreális felvetés − tette hozzá. Varga szerint a progresszív adózás gátolja a munkaerőpiacot s valamelyest felelőssé is tehető a válságért. Ugyanakkor az egykulcsos adót, illetve annak mértékét nem kellene feltétlenül kőbe vésni.
