Képarányt váltanak a nyár végén a kereskedelmi tévécsatornák. A hagyományos tetőantennával is fogható analóg televíziós adásokat a régi katódsugárcsöves televíziók 4:3 arányú képernyőjéhez igazítva sugározzák, így azok a családok, amelyek a jelenleg kapható szélesvásznú, 16:9 arányú televíziókészülékkel rendelkeznek, kompromisszumokra kényszerülnek. A helyes képarányhoz a képernyő bal és jobb szélén fekete csíkot kell elviselniük vagy a képernyő széleihez igazított képeken az arányok torzulásával lapos, \"duci\" figurákkal kell számolniuk. Erre a problémára a megoldást sokan a digitális átállástól várják. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a műsorforrás is 16:9 arányú lesz. A jelenleg fogható hét ingyenes csatorna közül a Magyar Televízió két műsora, illetve a Duna Televízió sugároz 16:9 arányú jelet. Az RTL Klub és a TV2 kereskedelmi csatornák a digitális rendszerben is a 4:3-as formátumot használják. Előbbi augusztus 29-én vált 16:9-re, utóbbi egyelőre titkolja az időpontot.
