BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itinert kapnak a bankok az offshore-pénzekhez

2011. június 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több törvény általános vitáját folytatta le tegnap a parlament, leginkább a gazdasági tárgyú törvények mozgatták meg a kormánypárti képviselőket. A dohánytermékek adóján két indítvány is változtatna, az egyik  szigorítást, a másik enyhítést tartalmaz, mindkettőt Hörcsik Richárd  jegyzi. A jövedéki adót és regisztrációs adót érintő szabályozáshoz nem  nyúlna ugyan Rogán Antal, ám egyéb ötletekkel előállt a fideszes  képviselő, aki a külföldön rejtegetett pénzek hazahozatalával  kapcsolatban is megfogalmazott módosításokat. A szabályozás szerint a  kijelölt bankoknál elhelyezett hazahozott pénzek után a bank fizeti meg  az adót, majd erről − a magánszemély adatai nélkül − tájékoztatja a hatóságot. Ezzel párhuzamosan a magánszemély is kap egy igazolást, amely  szerint az összeg − ha ezt később a hatóság vitatná − tiszta. A  módosító abban ad támpontot a bankoknak, hogy mi alapján dönthetik el, az adott összeg belefér-e a tolerálható kategóriába − nem bűncselekményből származik, a kijelölt időszak előtt keletkezett, nem adóparadicsomból származik. Emellett a bankok által kiállítandó biankó igazolásokat is tartalmaz a  melléklet.

Sor került tegnap a munkaügyi tárgyú jogszabályok vitájára is, az expozékból a már ismert megjegyzések mellett sok újdonság nem derült ki. Az MSZP biztosította a kormánypártokat arról, hogy a jogharmonizációs kötelezettségekből fakadó módosításokat megszavazza. Lapzártánkig nem érkeztek kormánypárti módosítók a javaslathoz, az MSZP pedig arra szorítkozott, hogy a korábban erősen vitatott változásokat visszaállítaná − így a hathavi próbaidőt három hónapra, s megszüntetné a 44 órás munkahét lehetőségét.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet