Több törvény általános vitáját folytatta le tegnap a parlament, leginkább a gazdasági tárgyú törvények mozgatták meg a kormánypárti képviselőket. A dohánytermékek adóján két indítvány is változtatna, az egyik szigorítást, a másik enyhítést tartalmaz, mindkettőt Hörcsik Richárd jegyzi. A jövedéki adót és regisztrációs adót érintő szabályozáshoz nem nyúlna ugyan Rogán Antal, ám egyéb ötletekkel előállt a fideszes képviselő, aki a külföldön rejtegetett pénzek hazahozatalával kapcsolatban is megfogalmazott módosításokat. A szabályozás szerint a kijelölt bankoknál elhelyezett hazahozott pénzek után a bank fizeti meg az adót, majd erről − a magánszemély adatai nélkül − tájékoztatja a hatóságot. Ezzel párhuzamosan a magánszemély is kap egy igazolást, amely szerint az összeg − ha ezt később a hatóság vitatná − tiszta. A módosító abban ad támpontot a bankoknak, hogy mi alapján dönthetik el, az adott összeg belefér-e a tolerálható kategóriába − nem bűncselekményből származik, a kijelölt időszak előtt keletkezett, nem adóparadicsomból származik. Emellett a bankok által kiállítandó biankó igazolásokat is tartalmaz a melléklet.
Sor került tegnap a munkaügyi tárgyú jogszabályok vitájára is, az expozékból a már ismert megjegyzések mellett sok újdonság nem derült ki. Az MSZP biztosította a kormánypártokat arról, hogy a jogharmonizációs kötelezettségekből fakadó módosításokat megszavazza. Lapzártánkig nem érkeztek kormánypárti módosítók a javaslathoz, az MSZP pedig arra szorítkozott, hogy a korábban erősen vitatott változásokat visszaállítaná − így a hathavi próbaidőt három hónapra, s megszüntetné a 44 órás munkahét lehetőségét.
