BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vizsgálják a gyanús uborkákat

2011. május 30. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Epidemiológiai Központban (OEK) mostanáig öt mintát vizsgáltak a németországi hasmenéses járványt okozó kólibaktériumra vonatkozóan, de ezek mind negatívak lettek − jelentette be Szabó Enikő helyettes országos tiszti főorvos. Az európai uniós gyorsriasztási rendszeren keresztül derült ki, hogy Magyarország is kaphatott abból a spanyolországi uborkából, amely a gyanú szerint a betegség kórokozóját hordozza. Az élelmiszer-biztonsági hatóságok még vizsgálják, hogy mikor és milyen mennyiségben érkezhetett a szállítmány. Jordán László, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal elnökhelyettese, országos növény- és talajvédelmi főfelügyelő vasárnap délelőtt az MTI-t úgy tájékoztatta, hogy a spanyol uborkabotránnyal kapcsolatos első hazai vizsgálati eredmények a hét első felében várhatók. Az élelmiszer-biztonsági szakemberek már ott vannak azoknál a vállalkozásoknál, amelyek behozták az uborkát, hogy lefolytassák a vizsgálatokat és felderítsék, hogy az árut hová szállították. Németországban már tíz halálos áldozata van a hasmenésjárványnak. A német hatóságoknak még mindig nem sikerült egyértelműen bizonyítaniuk, hogy a mintegy két hete tartó és minden korábbinál gyorsabban terjedő fertőzést Spanyolországból importált uborka okozta.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet