BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jöhet a bírói kinevezési moratórium

2011. május 23. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!
Beterjesztették az országgyűlés elé az ügyészek és a bírák szolgálati jogviszonyának az általános öregségi nyugdíjkorhatárhoz kötéséről szóló javaslatát. A tervezetet Lázár János és Varga István fideszes képviselők jegyzik. A javaslat elfogadása esetén a kihirdetést követő napon lépne hatályba a kinevezési moratóriumot elrendelő rész: 2012. január 1-jéig nem lehetne pályázatot kiírni bírósági vezetői tisztségre, a már kiírt pályázatot nem lehetne elbírálni. Továbbá bírósági vezetőt nem lehetne kinevezni és a tisztség egyéb módon sem lenne betölthető, kivéve ha a tanácselnök tisztsége a 2012. január 1-jéig terjedő időszakban szűnik meg. Ebben az esetben ugyanis a tanácselnöki tisztség legfeljebb egy évre megbízás útján betölthető lenne. A megüresedett bírósági vezetői álláshelyeket akkor indokolt betölteni, amikor az új feladatelosztási rend alapján megtörténik az országosan arányos munkaterhelést biztosító álláshelyek elosztása az egyes bíróságok között − idézte az előterjesztőket az MTI.
Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet