BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leárazták a keszthelyi húsüzemet

2011. május 19. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A felszámoló Vectigalis Zrt. ismét piacra dobta a hitelezőkkel szemben több mint egymilliárd forintos adósságot felhalmozó keszthelyi Hunnia Húsipari Termékgyártó Kft. vagyonelemeit − tájékoztatta lapunkat Péter Márta felszámolóbiztos. A Balaton-parti városban a Tapolcai úton lévő, több mint 38 ezer négyzetméteres központi telephely irányárát ezúttal nettó 350 millió forintban határozták meg. (Tavaly még egymilliárd forintot kértek a fénykorában évi mintegy 50 ezer sertést feldolgozó üzemért.) Pályázni június 10-ig lehet. Az üzem több mint két éve nem termel, de egy felújítást követően ismét alkalmas lehet különböző húskészítmények gyártására vagy más tevékenységre is − mondta a felszámoló.

A Pápai Húskombinát keszthelyi gyáregysége 1992-ben alakult önálló társas vállalkozássá és Sirály Kft. néven kezdett működni. 1997-ben korszerűsítették a szárazárugyártást és a csomagolást is. A tulajdonosi szerkezet megváltozása miatt 1999-ben nevet váltott, Hunnia Húsipari Termékgyártó Kft.-ként folytatta tevékenységét. Az ezredfordulót követő években élte fénykorát. A kiváló infrastrukturális adottságokkal rendelkező üzemből többtucatnyi nagy megrendelőt, köztük térségbeli szállodákat és vendéglátó-ipari cégeket szolgáltak ki. A forgalom évről évre nőtt, folyamatosan bővítették a termékválasztékot is. Az ágazat válsága azonban a Hunniát sem kerülte el, 2006-tól egyre nehezebben birkóztak meg a folyamatosan növekvő konkurenciával, az emelkedő termelési költségekkel, főként a magas energiaárakkal. 2008 végén már látszott, hogy az egyre nagyobb finanszírozási gondok a cég bedőléséhez vezethetnek. A bank nem hosszabbította meg hitelszerződését és munkahelymegtartó támogatáshoz sem sikerült hozzájutnia. A termelést kénytelenek voltak leállítani, és csoportos létszámleépítés keretében a még megmaradt 118 dolgozótól is megváltak.

A korábban átlagosan évi hárommilliárd forintos nettó árbevételt produkáló társaság végül 2009 áprilisában jutott a felszámolás sorsára. Péter Márta elmondta, hogy már a felszámolás kezdetekor kiderült, a Hunnia piacainak döntő részét elvesztette, ezért a termelést csak jelentős tőkeinjekcióval, a termékek újbóli belistázásával lehetett volna újraindítani. Az üzem, illetve az ingatlan sorsa továbbra is bizonytalan, azt viszont tudni lehet, hogy a hitelezők csak korlátozott mértékben juthatnak majd hozzá követelésükhöz.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet