Nem döntött az Alkotmánybíróság a magánnyugdíjpénztárak ügyével kapcsolatban. Az indítványozók a szabad pénztárválasztásról szóló törvényt találták ellentétesnek az alaptörvénnyel, a testület már korábban is tárgyalta a kérdést. Az ügy több szempontból is kényes. Egyrészt az Ab a kérdés megválaszolása során csak az emberi méltóság alapján kaszálhatná el a szabályozást. Másrészt az sem mindegy, mit kaszál el. A jogszabály révén ugyanis majd hárommillióan léptek vissza \"önként\" az állami nyugdíjrendszerbe a magánpillérből, aminek következtében több mint 2500 milliárd forinttal lett gazdagabb az államkassza. Ezt visszavenni nemcsak bonyolult lenne − ebben az esetben a keletkezett kárt is meg kellene fizetnie az államnak, amit a befektetések szétbombázása generálhatott −, hanem a költségvetést is atomjaira darabolná. Ez az összeg ugyanis a GDP mintegy tíz százalékát teszi ki, vagyis egy ekkora szintű kiesés bedöntené az elkövetkező évek költségvetési terveit. Az Ab dönthet úgy is, hogy visszacsinálni mindezt nem lehet.
