BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyártást hoz a Valeo SA

2011. május 18. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ismét folyamatosan növekvő megrendelések hatására újabb gyártási programokat telepít magyar cégéhez a világ egyik legnagyobb autóalkatrész-gyártója, a Valeo SA. A veszprémi székhelyű Valeo Auto-Electric Magyarország Kft.  termékpalettája komplett kormánykapcsoló rendszerek gyártásával bővül, de a korábbinál több kamera is készül majd az üzemben. Ezzel párhuzamosan mintegy 3 milliárd forint értékű beruházási program kezdődik. Csaknem 1 milliárd forintot költenek egy új, 3200 négyzetméteres gyártócsarnok felépítésére, amelynek része lesz egy 400 négyzetméteres szociális blokk is.

A technikai és technológiai fejlesztés értéke meghaladja a 2 milliárdot. Az új üzemrészben tíz automata gyártósort állítanak munkába. Az építkezés a nyáron kezdődik, s várhatóan az év végére be is fejeződik. Az újabb gyártási programok révén a már jelenleg is több mint ezer dolgozót foglalkoztató üzem létszámát várhatóan további 20-30 százalékkal növelik. Bár a gazdasági válság a Valeót is érintette, elsősorban az új gyártási programoknak köszönhetően a saját termékfejlesztési központtal is rendelkező magyar gyárban nem volt jelentős visszaesés. Fonyódi Levente gyárigazgató a Veszprémi Naplónak nyilatkozva elmondta: az elmúlt évet már 40 milliárd forint feletti nettó árbevétellel zárták, az idén pedig további 30-35 százalékos növekedéssel kalkulálnak.

Valeo Kft.-adatok (nettó árbevétel milliárd forintban)
2008 28,6
2009 29,2
2010 41,5
2011* 55

*terv
Forrás cégközlés

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet