BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladják a szécsényi gyertyagyárat

2011. május 5. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ingatlanokkal és termelőberendezésekkel együtt hamarosan piacra kerül a szécsényi székhelyű, dán érdekeltségű HoH Candles Gyertyagyártó és Kereskedelmi Kft. legértékesebb vagyoneleme, a jelenleg is működő üzem − erősítették meg lapunk információit a cég felszámolását végző Novent Kft.-nél. A 2010 júniusa óta felszámolás alatt lévő cég milliárdos nagyságrendű adósságot halmozott fel a hitelezőivel szemben. A felszámoló ezúttal csak a kisebb értékű gépeket (maró-, eszterga-, darabológép, köszörű) és három járművet hirdetett meg értékesítésre, amelyek nem kapcsolódnak a termeléshez.

A jogelőd Euro Candle 2000 nyarán indította el a termelést szécsényi gyárában, ahol nagyrészt skandináv stílusú gyertyák és gyertyatartók készültek. A cég később beolvadt a House of Hansen (HoH) Europe Kft.-be, amely 2008-ig kereskedelmi tevékenységgel foglalkozott. Az új cég gyertyagyártással és -értékesítéssel foglalkozott, neve 2008 végétől HoH Candlesre változott − derül ki az Opten cégadatbázisának adataiból. A több mint 20 ezer négyzetméteres, logisztikai központtal is rendelkező üzem éveken át sikeresen működött. Termékeit szinte teljes egészében külpiacokon értékesítette. A folyamatosan bővülő kereslet miatt az évtized közepétől újabb gyártási programok kerültek Szécsénybe. 2007-ben azonban már látszott, az egyre nagyobb konkurenciával és az emelkedő termelési költségekkel nem lesz könnyű megbirkózni.

A piaci változásokra a HoH árcsökkentéssel reagált, ennek eredményeként 2009-ben tartani tudta az előd Euro-Candle 2008-as, mintegy nettó 1,8 milliárd forintos árbevételét (2007-ben a Euro-Candle árbevétele még közel 2,4 milliárd forint volt). A HoH Candles üzemi eredménye 2009-ben 171 millió forintos, míg mérleg szerinti eredménye 284 milliós mínuszt mutatott. A társaság kötelezettségállománya az év végén meghaladta az 1,9 milliárd forintot.

A tulajdonosok 2010 elején megpróbáltak egyezségre jutni a hitelező pénzintézetekkel, ám ez nem sikerült. Már nem segített az sem, hogy a 170 dolgozó közül nyolcvantól megváltak. Nem sokkal később a termelést is leállították, és a társaság közgyűlése 2010 májusában a végelszámolásról döntött. Az eljárás egy hónappal később felszámolásba fordult. Az üzem másfajta tevékenységre nem alkalmas, így a felszámoló újraindította a termelést és bérbe adta a gyárat.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet