Zöldmezős beruházással iparvágánnyal is rendelkező gyártóbázist épít Győrben a General Vagyonkezelő Kft. − tudta meg a Napi Gazdaság. A mintegy ezer négyzetméteres csarnokban elsősorban nagy teljesítményű transzformátorokhoz készülnek majd tekercsrendszerek, de az üzem nagyméretű fémszerkezetek felületkezelésére és festésére is alkalmas lesz. A több mint 180 millió forintos beruházást 72 millió forintos uniós forrásból valósítja meg a 2008-ban létrehozott társaság. Az építkezés a napokban elkezdődik, és várhatóan az év végére be is fejeződik. Stubán Róbert ügyvezető igazgató szerint a fejlesztéssel párhuzamosan mintegy 20 fővel növelik a dolgozók számát. A több hazai és külföldi transzformátorgyártóval is együttműködő General nettó árbevétele tavaly csaknem 100 millió forinttal csökkent, ám a hatékonyságot költségcsökkentő intézkedésekkel jelentősen sikerült javítani, így a társaság mérleg szerinti eredménye egy év alatt 22 millióról 75 millió forintra nőtt.
