A kerékpárosok számának növekedésével ugrásszerűen megnőtt a bicikliboltoké is: tavaly tavasszal kezdődött a boom, s őszig folyamatosan újabb és újabb üzletek nyíltak. A nagyobb, bejáratott boltok nem éreztek forgalomcsökkenést, különösen azok, amelyek valamelyik peremkerületben működnek. A belvárosi üzleteknél azonban érezhető volt visszaesés is, vagyis itt már telítődött a piac, több boltot a Nagykörúton nem érdemes nyitni.
A használt kerékpároknál egyértelműen tarolnak a régi országúti modellek. Az új modellek lapos, szögletes alumíniumvázai helyett rendkívül népszerűek a vékony acélvázak, Magyarországon azonban nagyon kevés ilyen régi darab van. Nyugat-Európában, főleg Németországban azonban a régi és megkímélt állapotú kerékpárokat jellemzően kirakják lomtalanításkor, máskor ingyen odaadják az érdeklődőknek. Ezeket a darabokat szinte iparszerűen hozzák be Magyarországra. A régi alkatrészek kicserélésével újjávarázsolt modelleket így néhány tízezer forintért lehet eladni. Ezek megfelelnek a városi közlekedésre, s a tulajdonosok általában nem is akarják másra használni − főleg annak fényében, hogy nem pakolják túl felszereléssel, nemhogy kitámasztót nem szerelnek rá, de többnyire sárvédőt sem.
A legolcsóbb kategóriába tartozó, hipermarketekben kapható, tíz-húszezer forintos darabok sem tűntek el. Annyi változás tapasztalható csupán − mondta lapunknak egy kertvárosi bolt alkalmazottja −, hogy ezeket a darabokat már nem hozzák el beállítani. Korábban jellemző volt, hogy a megvásárolt darabokat bevizsgáltatták a szervizekben, ahol a váltót, féket használatra alkalmassá tették. Ez a réteg már ezt sem engedheti meg magának, így lespórolja az alapszervizelést.
