BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebbet hirdetnek a civilek

2011. április 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jóval kevesebb hirdetést jelentetnek meg idén a civil szervezetek az egyszázalékos időszakban  mondta Király Gábor, a Gyermekétkeztetési Alapítvány elnöke, majd hozzátette, ennek egyszerű gyakorlati okai vannak: kevesebb a pénz és kevesebb az erre fordítható erőforrás. Idén  akárcsak 2010-ben  majd minden civil szervezetnek kevesebb pénzből kell gazdálkodnia, mint az azt megelőző időszakban, és nemcsak reálértéken, hanem nominálisan is  hangsúlyozta az elnök. Ebben az ügyben talán a Nemzeti Civil Alapprogram tehetne hatékonyabb lépéseket egy jól látható, mindenkit elérő kampánnyal.

Minket ráadásul az élelmiszerár-emelkedések különösen sújtanak, hiszen az a munkánk, hogy élelmiszert vegyünk és osszunk a gyermekeknek. A civil szféra most egy − remélhetőleg kisebb  válságot él meg. A Gyermekétkeztetési Alapítvány az utóbbi 18 évben főleg a magánszemélyek kisebb-nagyobb adományból tudta segíteni a gyermekeket. Az utóbbi két évben azonban drámaian csökkent a magánszemélyek adakozási lehetősége, ugyanis a háztartások anyagi helyzete rosszabbra fordult, a családi költségvetés készítésénél a nagy értékű fogyasztási cikkekkel egy csomagban mondanak le a civil szervezetek támogatásáról. Reméljük, hogy ez a helyzet megváltozik, és az úgynevezett átlagemberek stabil, növekvő jövedelmet tudhatnak magukénak a jövőben, akkor pedig ismét lesz lehetőségük az adakozásra  mondta Király Gábor.

Az egyszázalékos felajánlások ügyét természetesen szintén érinti a szegénység − kisebb a jövedelem, kevesebb az egy százalék. Ez természetes, mint ahogy az is, hogy az emberek az egyszázalékos papír kitöltésénél sokkal fontosabb dolgokkal vannak elfoglalva  tette hozzá az elnök.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet