BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részeg biciklis nem köt biztosítást

2011. április 26. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A biciklisek alig tíz százaléka köt felelősségbiztosítást magára és a járművére, miközben ma kétszer annyian kerekeznek a hétköznapi forgalomban is, mint négy évvel ezelőtt − hívja fel a figyelmet a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. A kifejezetten a kerékpárosokra szabott hazai felelősségbiztosítási kínálat egyelőre elmarad a nemzetközi gyakorlattól. Pedig szükség volna ezekre, hiszen nőtt a bicikliseket érő halálos kimenetelű balesetek száma. A közutakon tavaly összesen 92, az idén pedig eddig már 19 kerékpáros halt meg, de minden közlekedési baleset ötödében biciklis is érintett. Egy országos rendőrségi statisztika szerint tavaly több mint 16 ezer, személyi sérüléssel járó közlekedési baleset volt, ebből 3,5 ezer esetben volt érintett kerékpáros is, és ezek felét maguk a biciklisek okozták − idézte az ORFK korábbi közlését a közlemény. Az ittasan balesetet szenvedett kerékpározók aránya 2010-ben 26,7 százalék volt, ami növekvő tendenciát mutat, ugyanis ez a mutató 2009-ben még 20,5 százalék, míg 2006-ban mindössze 16,7 százalék volt.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet