BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárolná az NGM a stabilitási alapot

2011. április 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdaságban meglévő kockázatok miatt a 250 milliárd forintos stabilitási alap végleges zárolását javasolja Matolcsy György Orbán Viktor miniszterelnöknek. Mindezt a miniszter Gödöllőn jelentette be szombaton, az EU gazdasági és pénzügyminisztereinek informális kétnapos tanácskozása után. Az Ecofin-ülésen elhangzottak alapján leszűrhető, hogy a gazdasági és pénzügyi válságnak az Európai Unióban és a világban még nincs vége, a gazdaságban jelentős kockázatok, bizonytalanságok és egyensúlytalanságok vannak jelen. A 250 milliárdos stabilitási tartalékra Matolcsy György tett korábban javaslatot, azt február elején hagyta jóvá Orbán Viktor. Az akkori bejelentés szerint a stabilitási alapot csak akkor használja fel a kormány, ha a lehetséges kockázatok valódi gondot okoznak. Ha mégsem kell az elkülönített keretet igénybe venni, az az év végén visszakerül a költségvetésbe.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet