BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvásárolja az állam a tévészékházat

2011. április 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság értesülései szerint közel a megállapodás az állam és az MTV-székházat építő, illetve bérbeadó Millenniumi Média (MM) Kft. között. A Wallis-csoporthoz tartozó cég a korábbi, 38 évre szóló bérleti szerződést közös megegyezéssel megszünteti, az állam pedig a székházat megvásárolja a cégtől. Az ügy érdekessége, hogy az MTV az elmúlt másfél évben már egyáltalán nem fizetett bérleti díjat az MM-nek.  Az MTV 36 ezer négyzetméter irodaterületet és gyártóbázist bérelt 12,25 euró/négyzetméter áron az MM-től, ami évente 3,5 milliárd forint kiadást jelentett − volna − a köztévének. A médium 2010 májusáig 16,2 milliárdot fizetett ki az MM Kft.-nek, de a tavalyi bérleti díjakat már nem rendezte és időt kért a bérbeadó cégtől. A bérleti időszak alatt egyébként mintegy 80 milliárd forint díjat fizetett volna az MTV. A szerződés értelmében a bérleti megállapodás leghamarabb 20 év után lett volna felbontható. Az Állami Számvevőszék a tranzakcióról − több más nagy értékű megállapodással együtt − tavaly jelentést készített. Ebben úgy fogalmazott, az ingatlanbérlés helyett előnyösebb lett volna az ingatlanvásárlás − ha minden igaz,  a most folyó tárgyalásokon épp ez történik.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet