BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamburgeradó: a vásárlónak sem tetszik

A magyarok 70 százaléka utasítja el a hamburgeradó bevezetését – állapítja meg egy friss közvélemény-kutatás.

2011. április 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Trend Budapest Piackutató márciusi reprezentatív felmérése szerint a magyar fogyasztók 86 százaléka hallott a kormány élelmiszerkülönadó (hamburgeradó)-tervezetéről, ami a magas cukor-, só- és zsírtartalmú élelmiszereket sújtaná elsősorban.
A tervezet magas ismertsége mellett magas a lakossági elutasítottsága is: a megkérdezettek 70 százaléka nem ért egyet az adóval. Az elutasítottság mögött meghúzódó fogyasztói ellenérzések azonban összetettek és egyes pontokban őszinte, önkritikus válaszok is vannak.
A megkérdezettek 71 százaléka szerint a lakosság elhízásáért valójában az egészségtelen, mozgásszegény életmód és a bőségesen fogyasztott házi koszt a felelős. Vagyis a fogyasztók pontosan érzékelik, hogy az elhízás összetett probléma, aminek megoldásában saját felelősségüket sem tagadják. (A GfK Hungária Piackutató Intézet kutatása már tavaly kimutatta, hogy a 15 év fölöttiek körében 1999 és 2009 között 56-ról 69 százalékra emelkedett azok aránya, akik semmilyen említésre méltó sporttevékenységet nem végeznek.)
A válaszadók ugyancsak 71 százaléka mondja azt is, hogy az új adó csak tovább drágítaná az élelmiszereket. A válaszadók több mint fele, 54 százaléka gondolja továbbá, hogy a hamburgeradó rontaná a hazai mezőgazdaság, élelmiszeripar és kereskedelem helyzetét, ezzel végső soron munkahelyeket veszélyeztetve.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet