Suba Ferencet választotta új alelnökének az Európai Hálózat- és Információbiztonsági Ügynökség (ENISA). Mivel az ügynökség mandátuma 2012-ben lejár, Magyarországnak az egyik fő célja, hogy uniós elnöksége alatt elérje ennek 18 hónapos meghosszabbítását - mondta el tegnap, az alelnököt is bemutató sajtótájékoztatón Nyitrai Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációs államtitkára. Nyitrai jó esélyt lát arra, hogy május 27-én, a távközlési minisztériumok tanácsülésén megszülessen ez a döntés. Magyarország fontosnak tartja a kritikus infrastruktúrák védelmét - idézte az államtitkárt az MTI-Eco -, ezért a minisztérium megkezdték egy információbiztonsági törvény tervezetének kidolgozását. Nyitrai Zsolt közölte azt is, hogy az uniós távközlési miniszterek is részt vesznek azon az április 14-15-iki magyarországi konferencián, amelyen a kritikus infrastruktúrák védelméről tanácskoznak majd.
A Krétán működő uniós ügynökség új alelnöke szerint nem jó az 5 évre létrehozott, majd újabb 3 évre meghosszabbított mandátumú ügynökség körüli bizonytalanság, hiszen nem minden uniós ország információbiztonsága megfelelő. Észtországot már érte támadás az interneten keresztül - hozta fel példaként Suba. Az ENISA fő feladata az, hogy kiegyenlítse a biztonsági különbségeket, illetve hogy Európa-szerte növelje az információbiztonságot.
