A Rail Cargo Hungaria egyszeri juttatással kompenzálja az adóváltozások miatt nettó keresetcsökkenést szenvedett dolgozóinak jövedelmét - írja közleményében Kovács Imre, a cég elnök-vezérigazgatója. Az intézkedés végrehajtása a szakszervezetekkel egyetértésben idén augusztus elsejei hatállyal, a bérek kifizetésével együtt történik, és a cég tájékoztatása szerint mintegy 2500 munkavállalót érint. A társaság közleményében hangsúlyozza, hogy a menedzsment konstruktív megbeszéléseket folytat a Vasutasok Szakszervezetével (VSZ), a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetével (VDSZSZ), a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezetével a középtávú foglalkoztatási stratégiájáról. A Rail Cargo Hungaria pénzügyi vezérigazgató-helyettese kiemelte: a tárgyalásokon egyetértés alakult ki a szakszervezetekkel, hogy kölcsönös érdek a jelenleg veszteséges társaság hosszú távú foglalkoztatási képességének megteremtése. Nem tartható fenn tovább ugyanis az a helyzet, hogy a vállalat évek óta lényegesen több alkalmazottat foglalkoztat, mint amennyire a munkavégzéshez ténylegesen szükség van.
