BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bérkompenzáció a Rail Cargo Hungariánál

2011. március 4. péntek, 00:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Rail Cargo Hungaria egyszeri juttatással kompenzálja az adóváltozások miatt nettó keresetcsökkenést szenvedett dolgozóinak jövedelmét - írja közleményében Kovács Imre, a cég elnök-vezérigazgatója. Az intézkedés végrehajtása a szakszervezetekkel egyetértésben idén augusztus elsejei hatállyal, a bérek kifizetésével együtt történik, és a cég tájékoztatása szerint mintegy 2500 munkavállalót érint. A társaság közleményében hangsúlyozza, hogy a menedzsment konstruktív megbeszéléseket folytat a Vasutasok Szakszervezetével (VSZ), a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetével (VDSZSZ), a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezetével a középtávú foglalkoztatási stratégiájáról. A Rail Cargo Hungaria pénzügyi vezérigazgató-helyettese kiemelte: a tárgyalásokon egyetértés alakult ki a szakszervezetekkel, hogy kölcsönös érdek a jelenleg veszteséges társaság hosszú távú foglalkoztatási képességének megteremtése. Nem tartható fenn tovább ugyanis az a helyzet, hogy a vállalat évek óta lényegesen több alkalmazottat foglalkoztat, mint amennyire a munkavégzéshez ténylegesen szükség van.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet