BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindössze hibahatárral nő a költségvetés bevételi oldala

2011. február 20. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Benyújtotta a kormány a parlamentnek a költségvetési és az államháztartási törvénynek a 250 milliárd forintos stabilitási tartalékkal összefüggő módosításait. A kormány megteremti annak feltételét, hogy az évközben felmerülő többletkiadások forrását fejezeteken belül - és ne a központi költségvetés rendkívüli kormányzati intézkedések előirányzatából - biztosítsák. Emellett a fejezeti kezelésű előirányzatok az eredeti céltól eltérő kiadások teljesítésére is felhasználhatók lesznek, ha azok év közben merültek fel.
A költségvetés módosításával nő az idei bevétel: a Magyar Energia Hivatal, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete az idén együttesen összesen 1,7 milliárd forinttal többet köteles befizetni bevételeiből a központi büdzsébe, ezáltal csökken az államháztartás hiánya.
A büdzsémódosítási javaslat szerint az országgyűlés fejezetén belül is meghatároznak tartalékképzést. Az országgyűlésen kívül tartalékot kell képezni a kormány irányítása alá nem tartozó fejezetekben is, például a Köztársasági Elnöki Hivatalnál, az Alkotmánybíróságnál, a bíróságoknál, az ügyészségnél. A tartalékba helyezett összeg mértéke a kormány irányítása alá tartozó fejezetek számára előírt zárolási kötelezettség ötven százaléka.

A kormány múlt héten döntött a stabilitási tartalék létrehozásáról: a 250 milliárdos csomag legnagyobb tételét az teszi ki, hogy a kabinet a közvetlenül irányítása alá tartozó szervezetek, köztük a minisztériumok esetében is mintegy 187 milliárd forintot zárol.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet