Elsősorban erkölcsi deficit keletkezett azzal, hogy elmarad a Gödöllőre tervezett tavaszi EU-csúcs - mondta lapunknak Gémesi György, a város polgármestere. Tegnap derült ki, hogy az unió kelet-európai partnerség csúcstalálkozóját nem májusban, a magyar elnökség, hanem az év második felében, a lengyel elnökség idején rendezik meg.
Gémesi számára komoly csalódás az esemény lemondása, és a hírt nem kívánta kommentálni. Azt azonban elmondta, hogy mint városvezetőnek komoly tervei voltak, hiszen ez az esemény lett volna Magyarország uniós elnökségének legfrekventáltabb rendezvénye. Lehetőség nyílt volna arra, hogy Gödöllő város publicitást kapjon. Mint mondta, nyilvánvalóan gazdasági szempontból is hátrányos a rendezvény elmaradása, de a városban tervezett 40 rendezvény miatt ez a legkisebb problémájuk. Elsősorban a szállodák és a vendéglátás szenvedhet kárt, hiszen a biztonsági személyzetet Gödöllőn szállásolták volna el.
Üzleti szempontból még nem vizsgálták a rendezvény elmaradását - mondta lapunknak Bakos Piroska, a magyar EU-elnökség szóvivője. Még nem is vizsgálhatták - mondta -, hiszen a hír annyira friss, hogy egyelőre megpróbálják feldolgozni. Aminek igazi gazdasági vonzereje lett volna, az a csúcs köré szervezett üzleti fórum. Ezen kerülhettek volna közelebb a hazai és uniós döntéshozókhoz, illetve az orosz gazdasági elithez.
