BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellegi: Maradnak a válságadók

2011. január 20. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kitörés egyik fontos eleme lesz az Új Széchényi terv, ám hiba lenne azt gondolni, hogy egyedül csodára képes - mondta Fellegi Tamás fejlesztési miniszter a Magyar Gyáriparosok és Munkaadók Országos Szövetségének rendezvényén. Azt ugyanakkor nem részletezte, mi segíti majd a gazdaság fejlesztését a terv mellett. Azt mindazonáltal leszögezte: a válságadókon biztosan nem változtat a kormány, jóllehet komoly nyomás van emiatt rajta. Tizenhárom multinacionális cég fejezte ki nemtetszését a szektoradókkal szemben, ami szerintük diszkriminatív. Fellegi szerint azonban - mint ahogyan azt lapunk is több ízben megjegyezte - az adókat nemcsak külföldi cégeknek, hanem magyarországi társaságoknak is meg kell fizetniük, vagyis nincs szó diszkriminációról. A kormány nem hajlandó arra sem, hogy kivételeket tegyen a törvénybe. Ami az Új Széchenyi tervet illeti, a múlt pénteki bejelentésekhez képest nem mondott sok újdonságot a miniszter. Hangsúlyozta, hogy az idén kiosztható 1100 milliárd forint támogatás jelentős része a hazai kkv-szektort segítheti. A számítások szerint a forrás fele közvetlenül hozzájuk kerül, 42 százalékában beszállítóként részesedhetnek, nyolc százalékban azonban kimaradnak a forrásokból.

Fellegi szerint két operatív program keretében adott esetben veszélyben lehet a felhasználható támogatás egy része. Különösen a KÖZOP és TÁMOP pályázatai között vannak problémák s vitás ügyek az elszámolás miatt. Azt azonban nem részletezte, miként csökkenhetik a vitás ügyek a még fennálló keretet.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet