BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra nekifut a gazdaság gyorsításának az Orbán-kormány

2011. január 16. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tíz évvel az előző Orbán-kormány által elindított első Széchenyi terv indulását követően pénteken hirdette meg a kormányfő az Új Széchényi tervet (ÚSZT). Orbán Viktor és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szavai szerint "a kormány mert nagyot álmodni". A miniszterelnök szerint Magyarország egyenesen Kína versenytársa lesz, Európa legmagasabb foglalkoztatási rátájával, fejlett tudományos és innovációs hátterével és stabil makrogazdasági mutatóival.

Mindez természetesen nem valósul meg azonnal. Az államadósság következetes csökkentésével, az államháztartási hiány három százalék alatt tartásával, a beruházások fokozásával beindulhat a gazdaság növekedése és vesenyképesebbé válhat az ország. Ennek hajtómotorja lehet az ÚSZT, amely a kormány eddigi vívmányai mellett meghozza a kívánt hatást. 2011 a megújulás éve - ígérte Orbán, aki szerint most dől el, milyen lesz a következő tíz esztendő. Konfliktusok kellenek, a harcokat meg kell vívni, de együttműködésre, emberiességre, barátságra is szükség van - tette hozzá a miniszterelnök, aki szerint tény, hogy az állam nem költhet annyit, amennyit akar, valamint kiadást kell csökkenteni, de ezt nem megszorításnak, hanem Magyarország újjászervezésének tartja.

Az ÚSZT-ről részleteket Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter mondott, Orbán csak annyit jegyzett meg a korábbi pályázati rendszerrel kapcsolatban, hogy az egy disznóól volt, tele korrupcióval, átláthatatlansággal.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet