BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többen készíthetnek egyszerűsített beszámolót

2010. december 30. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kibővül az egyszerűsített beszámoló készítésére jogosult vállalkozások köre 2011. január elsejétől - derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleményéből. A közlemény szerint ezentúl egyszerűsített éves beszámolót készíthetnek - akár a 2010-es évre is - a zártkörű részvénytársaságok, illetve azok a magyar leányvállalatok, amelyeknek "fölérendelt" külföldi anyavállalatuk van, és a nemzetközi szabályok szerint vonják be őket a konszolidált beszámolóba. Ezen túlmenően a naptári évtől eltérő üzleti évet választók is egyszerűsített beszámolót készíthetnek, illetve a külföldi cégek magyarországi fióktelepei is dönthetnek az egyszerűsített beszámolási formáról. Természetesen minden vállalkozásnak továbbra is figyelemmel kell lennie a számviteli törvény által meghatározott mértékhatárokra, mert ezek a feltételek továbbra is fennállnak - hívja fel a figyelmet az NGM. Ez egymilliárd forint nettó árbevétel közvetített szolgáltatások nélkül, vagy 500 millió forint költség.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet