Kibővül az egyszerűsített beszámoló készítésére jogosult vállalkozások köre 2011. január elsejétől - derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleményéből. A közlemény szerint ezentúl egyszerűsített éves beszámolót készíthetnek - akár a 2010-es évre is - a zártkörű részvénytársaságok, illetve azok a magyar leányvállalatok, amelyeknek "fölérendelt" külföldi anyavállalatuk van, és a nemzetközi szabályok szerint vonják be őket a konszolidált beszámolóba. Ezen túlmenően a naptári évtől eltérő üzleti évet választók is egyszerűsített beszámolót készíthetnek, illetve a külföldi cégek magyarországi fióktelepei is dönthetnek az egyszerűsített beszámolási formáról. Természetesen minden vállalkozásnak továbbra is figyelemmel kell lennie a számviteli törvény által meghatározott mértékhatárokra, mert ezek a feltételek továbbra is fennállnak - hívja fel a figyelmet az NGM. Ez egymilliárd forint nettó árbevétel közvetített szolgáltatások nélkül, vagy 500 millió forint költség.
