BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyilkolná a szektort a vasárnapi zárva tartás

2010. december 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az államháztartásnak direkt módon 250 milliárd forint bevételkiesést jelentene évente, és 20-25 ezer fő elbocsátásával járna a kereskedelmi szektorban, ha megszüntetnék a kiskereskedelmi üzletek vasárnapi nyitva tartását - mondta Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára a távirati irodának. A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) december 13-án nyújtotta be az Országgyűlésnek a szabad vasárnapról szóló törvényjavaslatát, ebben ismét valódi pihenőnappá nyilvánítanák a vasárnapot. Ez egyébként évek óta a párt egyik kedvenc témája, s most kormányzó erőként komoly esély látszik arra, hogy a tervet keresztül is vigye. A javaslat egyelőre tárgysorozatba vételre vár. A módosítások - a törvényjavaslat elfogadása esetén - 2012-től lépnének életbe. A kiskereskedelmi forgalom csökkent az utóbbi négy évben, így most, amikor még különadóval is sújtották a kereskedők jelentős részét, "nehezen magyarázható, hogy válsághelyzetben, belső fogyasztást élénkítő politika mellett bezárjanak élelmiszer-, műszaki és ruházati áruházakat, amelyek egyébként áfát, ágazati különadót, iparűzési adót, társadalombiztosítási járulékot fizetnek és legfőképpen munkahelyeket biztosítanak" - mondta Dávid.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet