BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átalakítások lesznek az új vámhivatalnál

2010. december 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két év kell ahhoz, hogy végbemenjen a teljes integráció a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV). Az APEH és a vám- és pénzügyőrség januártól olvad egybe, s ezzel együtt némi változásra azonnal fel kell készülniük az ügyfeleknek. Az APEH működésében sok minden nem változik, hiszen ott már októberben végbementek átalakítások, s regionális szintűről ismét megyei szintű lett az igazgatás. Jövőre a vámhatóság felépítésében lesznek hasonló változások, amelyek vámhivatalok bezárásával is együtt járnak. Erről Sipos Jenő, a VPOP szóvivője beszélt a NAV megalakulásával kapcsolatos sajtótájékoztatón.

Az összevonást követően, amely első körben biztosan nem jár majd létszámcsökkentéssel, hatékonyabbá válik majd az új szervezet. Kérdésre, hogy ez változatlan létszám mellett hogyan képzelhető el, Varga Árpád, az adóhatóság elnökhelyettese elmondta: azzal, hogy nem két szálon futnak majd az adózók adatai, már jóval hatékonyabb lesz a működés. Varga emlékeztetett arra, hogy több mint tíz évvel ezelőtt már lezajlott hasonló integráció, akkor a tb-ügyintézést olvasztották az APEH-ba. Akkor hatalmas káosz jellemezte a beolvadást, mivel a tb-adatok nyilvántartása nem volt megfelelő. Ez a probléma most nem áll fenn.
Tény azonban, hogy a két szervezet informatikai rendszere nem kompatibilis, vagyis a legnagyobb feladat az lesz, hogy a két rendszer átjárható legyen. Ez biztosan nem megy egyik percről a másikra, ehhez mindenképp kell egy-két év - mondta Varga.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet