BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt a lejárt kórházi adósság

2010. december 21. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészségügyért felelős államtitkárság tájékoztatása szerint a fekvőbeteg-ellátó intézmények az első félévi 36,5 milliárd forint után a harmadik negyedévben már 47,5 milliárd forint fizetési határidőn túli kötelezettséget jelentettek. A tárca szerint a 163 intézmény adósságállománya így is a vártnál kisebb mértékben emelkedett. Mint azonban hozzátették: a várólisták alakulása (ez több intézménynél is jelentősen bővült) azt mutatja, hogy ezt az eredményt az intézmények a belső adósság növekedésének terhére tudták csak elérni. Az államtitkárság ezzel kapcsolatban emlékeztetett arra, hogy a jelenleg folyamatban lévő adósságrendezés keretében tettek lépéseket a várólisták csökkentésére. Az intézmények az adósságkonszolidációra elkülönített 27,5 milliárd forint mintegy 10 százalékát, azaz összesen 2,7 milliárd forintot a leggyakoribb beavatkozásoknak számító és ezért a leghosszabb várólistával rendelkező műtétek elvégzésére kapják, mint például a szívkatéterezés, a nyitott szívműtétek, valamint a traumatológiai-ortopédiai protetikai műtétek. Az összegnek köszönhetően rövidülhetnek a várólisták ezeken a területeken, ez a pozitív tendencia azonban csak a jövő esztendő első féléve után lesz érzékelhető.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet