A tisztiorvosi szolgálatot (ÁNTSZ) az egészségügyi államtitkár, Szócska Miklós felkérte, hogy decemberi akcióellenőrzése során fokozott figyelmet fordítson az étrend-kiegészítőkre. Szócska érzékelhetően fontosnak tartja ezt a területet, hiszen olyan szabályozást is ígért, amely meghatározza, milyen anyagokat nem tartalmazhatnak az étrend-kiegészítők (Napi Gazdaság, 2010. október 17.). Az előzményekhez tartozhat, hogy az Egyesült Államok élelmiszer- és gyógyszerügyi hatósága (FDA) vizsgálatai nyomán visszavontak 65-féle étrend-kiegészítőt, amelyek szteroidot illetve szteroidszerű összetevőt tartalmaztak. A súlyos egészségügyi kockázatot jelentő termékek pedig Magyarországra is bekerülhettek.
Az ÁNTSZ mostani vizsgálata a kiegészítők forgalmazásának legfontosabb, illetve hatósági szempontból legkritikusabb helyszíneire, továbbá a potencianövelésre, mellméret növelésére, teljesítményfokozásra, testtömegcsökkentésre, vércukorszint-csökkentésre ajánlott, valamint az OÉTI honlapján zöld pipával nem jelzett készítményekre terjedtek ki. Az ellenőrök 493 forgalmazóhelyen 3847 készítményt vizsgáltak, végül 96 termék bizonyult kifogásolhatónak. A szervezet tájékoztatása szerint a legtöbb hiányosságot a nem megfelelő jelölés miatt állapították meg, de több esetben volt szükség a forgalmazóhelyen a termékek zárolására és a forgalmazó székhelye szerint illetékes ÁNTSZ értesítésére a további intézkedések megtétele érdekében.
