BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágul az élet a fővárosban

2010. december 15. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fővárosi önkormányzat idei utolsó közgyűlése elfogadta a januári közüzemi díjemeléseket. A tegnapi döntés értelmében az ivóvíz díja 3,5 százalékkal, a csatornadíj 19,5 százalékkal emelkedik. A javaslatot csak a Fidesz képviselői szavazták meg. A csatornadíj magasan infláció feletti növekedését a csepeli központi szennyvíztisztító üzemeltetése indokolja. A döntés értelmében a csatornahasználati díj januártól nettó 352,3 forintra nő köbméterenként. György István főpolgármester-helyettes azt közölte, hogy a jövőben nem terveznek jelentős emeléseket, a városvezetés célja az, hogy a díjak csak az inflációt követve növekedjenek. A lakossági és nem lakossági fogyasztók számára eltérő mértékben nő az ivóvíz fogyasztási díja: előbbieknek 2,7 százalékos, utóbbiaknak 6,4 százalékos emeléssel kell számolniuk. A vállalati fogyasztók visszaigényelhetik a forgalmi adót, így jelenleg gyakorlatilag 20 százalékkal alacsonyabb vízdíjat fizetnek - hívja fel a figyelmet a fővárosi sajtóiroda. Az előterjesztés szerint 2010-ben nem emelkedtek a kéményseprés díjai, mivel a közgyűlés nem fogadta el az erre vonatkozó javaslatot, 2011-ben azonban indokolt a kéményseprő-ipari díjak emelése, súlyozottan átlagosan 3,8 százalékkal. Az elfogadott javaslat szerint januártól viszont a szemétszállítás ára 5,27 százalékkal nő. A közgyűlés döntött a fővárosi köztemetők kegyeleti szolgáltatásainak díjemeléséről is: átlagosan 9,6 százalékos díjemelést szavazott meg a közgyűlés.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet