BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Központosítják a betegszállítás irányítását

2010. december 9. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mentők és Országos Betegszállítók Egyesülete (MOBE) a tegnap tartott betegszállító-konferencián bemutatta a szakma új, egységes, gps-alapú irányító rendszerét. Mint elhangzott: mindez hozzájárulhat a betegszállítás átláthatóságához és hatékonyabb működéséhez. Ilyen körülmények között a szektort alighanem hideg zuhanyként érte, hogy a Nemzeti Erőforrás Minisztériumot (NEFMI) képviselő előadó elmondta: bár továbbra is számítanak a betegszállító szolgálat tevékenységére, az előzetes tervek szerint az irányító rendszert valószínűleg az Országos Mentőszolgálathoz (OMSZ) integrálnák. A MOBE elnöke, Bíró Ferenc kifejtette, hogy ez az átállás a magán-betegszállítók irányításában és gazdaságos működésében komoly zavarokat okozhat. A meglévő mellé ráadásul indokolatlannak tűnik egy új, költséges rendszert kiépíteni. Bíró a konferencián még bizakodott, mint elmondta, a jövő hétre tervezett egyeztetések megnyugtatóan zárulhatnak.

Nem ez azonban az első alkalom, hogy egy szakma képviselői alaptalanul számítottak érdemi egyeztetésre. A NEFMI ugyanis tegnap délután közleményben tudatta: az OMSZ-hez kerül a betegszállítás egységes irányító rendszere. Az új, online nyomkövetéses rendszer 2011 első felében épülhet ki. A jogszabály előírja majd azt is, hogy a betegszállítást végzőknek milyen képzettséggel kell rendelkezniük. A betegszállítók javaslata alapján bekerül viszont a szabályozásba az indokolatlan betegszállítások kiszűrése.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet