BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Útlezárással tüntetnének a devecseri iszapkárosultak

2010. november 17. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem engedélyezik, hogy településükön tüntessenek a kormány intézkedései ellen a devecseriek, ezért vonulnak mintegy ezren az országútra - tudatta tegnap egy helyi portál. A híradások szerint a helybeli civilek az egészségügyi kockázatokkal kapcsolatos teljes és hiteles tájékoztatásért, illetve kárenyhítés helyett teljes kártérítésért akartak saját környékükön tüntetni. A szervező devecseri vállalkozó, Csenki Géza (aki ötezer résztvevőről beszélt) a Független Hírügynökségnek elmondta: újabb helyszínre kérnek engedélyt a rendőrségtől. Ha azt is elutasítják, akkor is megtartják a tüntetést. Csenki kijelentette: élhető várost akarunk, vesztenivalónk pedig nincs, mindenünket elvitte a vörös iszap.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság az eredeti, 8-as főútra tervezett helyszín kapcsán azt közölte, hogy azt a veszélyhelyzet miatt tiltották meg. A tüntetésre alkalmatlan szakasz Bakonygyepesnél van - eddig tart Devecsertől a hatósági útzár. A második helyszín a főút Vas megyei részén található, a 84-es főút magasságában. Csenki Géza szerint valamelyik helyszínen mindenképpen megtartják pénteken a demonstrációt, akár polgári engedetlenség keretében is. A devecseri polgármester a maga részéről nem támogatja a demonstrációt.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet