A gyógyszertár-alapításra és -működtetésre vonatkozó tervezett szabályozások olyan éles szakmai kritikát kaptak (Napi Gazdaság, 2010. november 4.), amit úgy tűnik, végül a kormány is hajlandó meghallgatni. Az egészségügyért felelős államtitkárság ugyanis tudatta, hogy összehívta az első gyógyszerészeti egyeztető fórumot (sajtóhírek szerint a - többek között - kötelező többségi gyógyszerészi tulajdont előíró szabályozás már csak kormányzati jóváhagyásra várt). A kimenetellel kapcsolatban kissé elgondolkodtató, hogy a tárca tájékoztatása szerint a felek teljes mértékben egyetértettek abban, hogy a gyógyszerellátás rendszere az elmúlt évek káros hatásainak következtében jelentős átalakításra szorul, ami a beteg valódi érdekét, az átláthatóságot, a gyógyszertárak egészségügybe való visszaintegrálását és a kormányprogram elveinek megvalósulását kell, hogy szolgálja. Biztató viszont, hogy felkérték a gyógyszerészszakmai szervezeteket, hogy az előbbi elvek figyelembevételével egy héten belül egy olyan kompromisszumos megoldást dolgozzanak ki, amelynek elemei a törvényjavaslatban fognak megfogalmazódni.
