BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvennégy százalékot bukhatnak a rendőrök

2010. november 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Rendőr Szakszervezetek Védegylete levélben fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez a testület 2011. évi cafeteriakeretével kapcsolatban. A költségvetési keretszámok alapján ugyanis a testület a jelenlegi fejenként 251 225 forint helyett béren kívüli juttatásként ennek 46 százalékát, 116 ezer forintot kaphat majd. A miniszter - derült ki a levélből - a szakszervezettel kötött megállapodás részeként vállalta a cefeteriakeretek 2010. évi szintjét. A kormányzat okfejtése szerint viszont hiába volt 250 ezer forint feletti az idei keret a rendőrségi állománynál, ennek fedezete most sem állt rendelkezésre, így éppen a megállapodásban foglaltakat tartják így be. A pontos szöveg úgy szól, hogy "a 2010. évi bázis figyelembevételével a rendelkezésre álló keret újraosztásával annak mértékét egységesítik".

A szakszervezet azt panaszolja, hogy amennyiben a cafeteria ilyen drasztikus mértékben csökken - annak ellenére, hogy a munkavállalói oldal 11 szakszervezete kinyilvánította a kormánnyal való konstruktív együttműködést, a problémák közös megoldását -, hiteltelenné válnak tagságuk előtt. A rendőrök a túlmunkadíjukat reklamáló tűzoltókkal szemben (Napi Gazdaság, november 11.) még most is igyekeznek azonban kerülni az élesebb konfliktust. Egyelőre csak jelzésnek tekinthető fogalmazásuk, amely szerint amennyiben kezdeményezésüket kudarc kísérné, az azt üzenné: ma Magyarországon nem az együttműködésen alapuló problémamegoldás a járható út, hanem a radikalizálódás és a külön utak keresése.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet