A Fővárosi Tűzoltóság szakszervezete nyílt levélben jelezte, mennyire sérelmezi, hogy a kormány a miniszterelnök választások előtti ígérete ellenére nem foglalkozik érdemben túlórájuk ellentételezésével. A részben vagy egészben készenléti jellegű beosztásban foglalkoztatott tűzoltók heti 48 óra feletti munkaideje az uniós irányelvek szerint ugyanis túlszolgálat. Felkai László államtitkár azonban a szakszervezet szerint kijelentette: a kormány jelenleg nem tárgyalja, belátható időn belül nem is tervezi tárgyalni a probléma megoldását, így a 2011-es költségvetésben számol az erre fordítandó több milliárd forinttal. A tűzoltó-társadalom tagjait - állítják a levélben - mélységesen megrendítette, hogy az Orbán-kormány olyan "életpályamodellt" képzel el számukra, ahol a feltételek szigorodnak, mint például kifogástalan életvitel vagy megbízhatósági vizsgálat, de a törvényben foglalt, bíróság által is megítélt, jogos járandóságuk kifizetésére hajlandóságot sem mutat.
A szakszervezet most kilátásba helyezte, hogy mind az 1600 fővárosi tűzoltó nevében tömeges perekre készül, és az ügyet a strasbourgi bíróságig viszi el.
