BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kórházi kártalanítás

2010. szeptember 30. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány úgy döntött, hogy kártérítést nyújt négy, a 2006-2007-ben végrehajtott kormányzati döntések miatt pert indított kórháznak, illetve az azokat fenntartó önkormányzatoknak - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM), tulajdonképpen a korábbi sajtóhíreket megerősítve. Mint rögzítik: négy kórház - a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház, a Hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórház, a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat Kenézy Gyula Kórháza és a Keszthelyi Városi Kórház - esetében a Legfelsőbb Bíróság is kimondta, hogy jogellenes kapacitáscsökkentés történt. A közleményben hangsúlyozzák, a kormány határozott álláspontja, hogy e kórházakat - csakúgy, mint a 2006. augusztus 20-ai tűzijáték és a 2006. október 23-ai brutális rendőri túlkapások áldozatait, sérültjeit - kártalanítani kell.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet