Annak ellenére, hogy a mozgás hiánya és a krónikus betegségek kialakulásának gyakorisága egyértelműen összefügg, hazánkban negyven százalék azok aránya, akik egyáltalán nem mozognak rendszeresen - derült ki a Webbeteg.hu egészségportál megbízásából a Szinapszis által a 18 év felettiek körében készített reprezentatív felméréséből. A kutatás szerint a rendszeres mozgást nem végzők 49 százaléka szenved valamilyen krónikus betegségben, a kitartóan sétálóknál ez 18 százalékra csökken. Érdekes módon azonban a naponta kerékpározók több mint fele, 51 százaléka szenved valamilyen krónikus betegségben. A megkérdezettek átlagosan kicsit több mint négy órát töltenek testmozgással egy héten. A rendszeres mozgást nem végzők 27 százaléka válaszolta, hogy egyszerűen nincs elég ideje a sportolásra. A második leggyakoribb ok a férfiaknál a munka, 12 százalékuk hivatkozik erre. A nők alighanem őszintébbek voltak, amikor 11 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy a fő ok a lustaság. Ezt támaszthatja alá az is, hogy a budapestieknek csupán 24 százaléka hivatkozott az időhiányra a megyeszékhelyeken lakók 34, a városiak 36 százalékával szemben. Megdőlni látszik az a feltételezés is, hogy a tehetősebbek jobban odafigyelnek az egészségükre. A legmagasabb fizetéssel rendelkezők 47 százaléka állította, hogy időhiány miatt nem sportol.
