BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyeztetnek az orvosi kamarával

2010. szeptember 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészségügyi pályamodell készülő szabályozásához ezen a héten benyújtották javaslataikat a szakmai szervezetek, de más területeken is konkrét egyeztetések folynak - mondta el előadásában Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke. Mint sorolta: kitűzött időpontja van a kamarai törvénynek, megállapodás született arról is, hogy a praxistörvényt még az idén rendbe kell tenni, halad az orvosok jogállásának szabályozása is. Ezek azok a lépések, amelyekkel az orvosokat, ha hazahozni nem is lehet, de itthon tartani igen - tette hozzá.
Éger szerint kényes dolog most a kormány és a szakmai szervezetek kapcsolatáról beszélni. Nemzetközi tapasztalatok is azt mutatják ugyanis, hogy nehézséget jelent a szakmai szervezetek számára, miként lehetnek függetlenek a politikától. Az elnök értetlenségét fejezte ki ezzel kapcsolatban, hiszen - mint kifejtette - a kettő szorosan összefügg. Az egészségpolitikát a kormány határozza meg, ennek alkalmazása pedig szakmai cél. A szektor szakpolitikai tudását az előző kormányok nem értették meg és nem vették igénybe. A jelenlegi kormány alapvetően másként kezdte, amikor kijelentették: partnernek tekintik a szakmai szervezeteket. Mint Éger szavaiból kiderült, emellett is akadnak gondok. A mindent megrontó közbizalmi válság - ami az orvosok között is létezik - akadályozza a rövid távú megoldásokat (ez szerinte az egészségügyben eleve 3-5 évet jelent).

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet