A 2011. április 16-19-én, Koppenhágában megrendezendő "Színpadon a természettudomány" programjára kilenc magyar fizika, kémia vagy biológia szakos tanár juthat ki, ám ennek előfeltétele a magyarországi természettudomány-tanítási versenyen való eredményes szereplés. A megmérettetésre határon túli, magyar nyelven tanító tanárok is jelentkezhettek, ha saját országuk nem indít csapatot a 2011-es koppenhágai Science on Stage-re.
Magyarországon a hétvégén a Csodák Palotájában mérhetik össze tanítási képességeiket a pedagógusok. A részt vevő tizenhat tanár egyedi tanítási módszerekkel kápráztathatja el a zsűrit és a nagyközönséget. A kétévente megrendezésre kerülő eseményen részt vevő pedagógusok előadások, kísérletek bemutatásán keresztül, műhelymunkák során ismerhetik meg egymás eredményeit, ötleteit, melyekkel hazatérve saját diákjaik természettudományok iránti érdeklődését erősíthetik.
