BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büntetés helyett megoldást

2010. szeptember 19. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Számtalan különböző szervezet tiltakozott már a Belügyminisztérium (BM) nemrég nyilvánosságra hozott törvénymódosító javaslata ellen, amelyben kitiltják a közterekről a hajléktalanokat. A Város Mindenkié hajléktalan-jogvédő csoport holnap a minisztérium elé hívott demonstrációval is nyomatékosítja helytelenítését. A szervezet tájékoztatása szerint a törvényjavaslat szeptember 2-i megjelenését követően az ő felhívásuk hatására érkezett az egyhetes hivatalos civil véleményezési folyamat keretében több mint száz megkeresés a BM-hez a törvényjavaslat ellen. Mint felvetik, amennyiben a parlament elfogadja a törvényjavaslatot és ennek megfelelően lehetővé válik a helyi önkormányzatoknak, hogy kitiltsák a hajléktalan embereket a közterületekről, kérdéses, mi történik majd azokkal, akiknek állandó, bejelentett lakcíme önkormányzati szintű közterület.
Különösen felháborítónak tartják a törvényjavaslat által előterjesztett büntetésnek és kirekesztésnek még a gondolatát is annak fényében, hogy ma Magyarországon nincs kellően kiépített és megfelelően működő hajléktalanellátó rendszer, szociális lakásprogram lényegében nem létezik és a lakcím típusa vagy hiánya ezrek számára szinte áthatolhatatlan adminisztratív akadályt jelent az élet számos területén. A Város Mindenkié csoport ezért követeli a törvényjavaslat hajléktalan emberekre vonatkozó részeinek törlését és egyben személyes találkozót kért a belügyminisztertől a kérdés tisztázása érdekében.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet