BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét címlapon Magyarország

2010. szeptember 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány azzal számol, hogy a Nemzeti Eszközkezelő Társaság (amely a Magyar Fejlesztési Bank egyik leánycége lesz) néhány tízezer bajba jutott devizahitelesen segíthet - nyilatkozta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a TV2-nek. Az interjút a CNBC is idézte. Az új szervezet részletes koncepcióját október 15-éig kell kidolgozni, ezt követően dönthetnek a létrehozásáról, ám a következő hónapokban felállhat. Matolcsy szerint a cég annyi pénzből gazdálkodik majd, amennyire szükség van, de ezt a hitelpiacról szerzi be. A miniszter elmondta, hogy az IMF újabb 300 milliárd forintos megszorítást várt el hazánktól, amit azonban a kormány nem akart megtenni. Ezek helyett vezette be a bankadót. A bürokrácia csökkentéséből 150-200 milliárd forint megtakarítással számolnak, de szerinte az állami vállalatok rendbetétele is többletbevételeket hozhat. Matolcsy hangsúlyozta: január elsejétől új világ lesz a személyi jövedelemadózásban.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet