A Küzdősportok Világjátékán Pekingben remek eredményeket értek el a magyar versenyzők - mondta el tegnapi tájékoztatóján Aján Tamás, a Nemzetközi Sportszövetségek Szervezete (SportAccord) alelnöke, aki szerint jó az esélye annak, hogy a játékokat 2017-ben Budapest rendezze. Mind a hét kick-boxos éremmel tért haza: egy aranyat, három ezüstöt és három bronzérmet szereztek. Jároszkievicz Krisztián érdemelte ki az aranyérmet, amit Leyrer Richárd, a Nemzeti Sportszövetség (NSSZ) alelnöke, aki a Magyar Kick-box Szövetség elnöke is történelmi sikernek nevezett, hiszen ez az első magyar aranyérem a küzdősportok világjátékán. Gömbös Gábor, Mórádi Zsolt és Görbics Gábor ezüstérmes, Veres Richárd, Imre Tamás és Szendrei Barbara pedig bronzérmes lett. Mészáros János, az NSSZ másik alelnöke, a Magyar Karateszövetség elnöke kiemelte, hogy Pekingbe kijutni is nagy tett volt. Sajnos S. Kovács Ádámot kézsérülése megakadályozta abban, hogy érmet szerezzen, a tajvani világjátékok győztes karatésa egy döntetlennel és egy vereséggel zárta a pekingi viadalt. A kendósok között egy magyar versenyző indult: az ötdanos mezőnyben Dubi Sándor egy győztes meccs után búcsúzott. Szumósaink közül Makai Erika ötödik lett nehézsúlyban.
A világjátékon - többek között - aikido, birkózás, cselgáncs, dzsiu-dzsicu, karate, kendo és tekvondo, valamint ökölvívás sportágakban mérették meg magukat a versenyzők.
